Jak to všechno začalo? Helisport? Cože?

Eda Malina: V březnu 2014 ke mne přijel můj kamarád Honza Tvrdík (web: www.jan-tvrdik.cz) a říkal, že by se chtěl zúčastnit Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate v Jihoafrické republice. Udělali jsme web, díky němu sehnali sponzory a Honza odletěl na MS. Zde zalétnul v první disciplíně skvělé druhé místo, ve druhé disciplíně desáté, další disciplíny se bohužel kvůli špatnému počasí zrušily. Celkově se Honza umístil na 4. místě. Honzův úspěch vedl k mému zdravému naštvání, které způsobilo hledání vrtulníkových soutěží na webu FAI. A vida! Soutěž bude - rovnou mistrovství světa a v nedalekém polském Przylepu u Zelené Hory.

Zbývalo vyřešit otázky jak sakra na to mistrovství světa natrénujeme a jak dáme dohromady první reprezentační družstvo České republiky? Od této chvíle se spojil snad celý vesmír, aby se tento šílený nápad povedl uskutečnit.

Konečně 27. června jsme s pár přáteli uspořádali 1. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání. Zúčastnilo se ho devět posádek, sedm českých a dvě polské.
Mistrem republiky se s Eduardem Malinou stal i co-pilot Martin Vencl z TV Nova, který o mistrovství připravuje reportáž do pořadu Víkend. Reportáž z mistrovství odvysílala ve svém hlavním nedělním zpravodajství i TV Prima.

Martin Vencl

Velký dík patří polským přátelům:
Martin Szamborski, Karol Polaczek, Gregor Wozniak

a zabezpečovacímu týmu:
Andy Migus, Jakub Horáček, Milan Švorc
Roman Lanzendorf, Michal Malý, Milan Dlouhý
Kristina Šantrůčková, Jarda Šantrůček, Radek Kapucián, Nikol Nováková, Jarda Špatenka, Jana Švorcová, Radek Flekal, Láďa Hovorka, Martin Stránský, Roman Svoboda, Martin Menšík, Veronika Rožková, Roman Vaško

Dokázali jsme velkou věc. Pobavili jsme spoustu lidí. Uspořádali jsme historicky první závody vrtulníků v České republice.

Martin Vencl o našem prvním mistrovství natočil krásnou reportáž do pořadu Víkend na Nově:
http://tn.nova.cz/clanek/vikend/vikend-mistrovstvi-republiky-ve-vrtulnik...

Video z vyhlášení výsledků - proslov Martina Vencla najdete v 12min04s

Naši přátelé

Kontakt

Vrtulníkům rozumíme.

Email: monika@helisport.cz

Sledujte nás na:

Naši přátelé

Blue Sky Aviation

Lion Helicopters

Z fotogalerie

Back to Top