HWC Spitzerberg a první česká copilotka vrtulníkového sportu

Ve dnech 8. - 10. září 2017 se na rakouském letišti Spitzerberg konal 6. díl Světového poháru Helicopter World Cup 2017.

Na letišti se sešlo 7 soutěžících vrtulníků, 14 posádek z Rakouska, Ruska, Německa, Česka a nová dámská posádka dorazila z Norska.
Česká Republika soutěžila se dvěma vrtulníky, posádka Malina - Fidrová na vrtulníku G2 Cabri a Vašťák - Hájek na Robinsonu R-44.

První dva dny bylo na letišti poměrně dost větrno. Ono nedaleké větrné elektrárny někdo nevybudoval jen tak pro srandu. Páteční kvalifikace se přesunula na sobotu, kdy foukalo 20-25 uzlů. Z původního zámyslu, létat sudy v pořadí C-A-B, sešlo a létalo se pěkně proti větru A-B-C. Slalom se z důvodu bezpečnosti nezkušených i zkušených posádek přesunul na neděli. Marek s Honzou se ve fenderu v kvalifikaci dostali do první 8mičky v pořadí a na té také ve fenderu skončili, protože dostali ve vyřazovacím závodu proti sobě silnou ruskou posádku. Eda s Monikou ve velkém větru ztratili mnoho bodů a přesto, že byli časově rychlejší, nebylo to na umístění do první osmičky startovního pole.

Závod jsme pojali tréningově, pro nabrání zkušeností. Jsme stále na třetím schodě vrtulníkového sportu, z prvního se ruské posádky nenechají sesadit.
Pro Moniku to byl první závod a stala se historicky první ženou českého vrtulníkového sportu. Gratulujeme!

Fotogalerie a výsledky najdete na našem facebooku:
https://www.facebook.com/pg/vrtulnikari.czech.helicopter.team/photos/?ta...

Děkujeme společnosti Lion Helicopters s.r.o. za poskytnutí vrtulníku G2 Cabri.
Děkujeme Antonio - Original for Pilots za slušivá trička.

Naši přátelé

Kontakt

Vrtulníkům rozumíme.

Email: monika@helisport.cz

Sledujte nás na:

Naši přátelé

Blue Sky Aviation

Lion Helicopters

Z fotogalerie

Back to Top