Články

1. Mezinárodní mistrovství Číny ve vrtulníkovém létání

Aero Sports Federation of China

nás pozvala na 1. Mezinárodní mistrovství Číny ve vrtulníkovém létání, které se konalo 18. - 24. října 2018. Pořadatelem byla společnost Five Ring General Aviation, spolupořadatelem byla vláda a Armáda Čínské lidové republiky.

Na mistrovství nakonec z 16ti ohlášených dorazilo 13 posádek: čtyři čínské (z toho jedna z Hong Kongu), dvě ruské, dvě německé a po jedné z Rakouska, Polska, Švýcarska, Norska a z České Republiky nás reprezentovala posádka Eduard Malina - Monika Fidrová a rozhodčí Roman Svoboda.

HWC Spitzerberg a první česká copilotka vrtulníkového sportu

Ve dnech 8. - 10. září 2017 se na rakouském letišti Spitzerberg konal 6. díl Světového poháru Helicopter World Cup 2017.

Na letišti se sešlo 7 soutěžících vrtulníků, 14 posádek z Rakouska, Ruska, Německa, Česka a nová dámská posádka dorazila z Norska.
Česká Republika soutěžila se dvěma vrtulníky, posádka Malina - Fidrová na vrtulníku G2 Cabri a Vašťák - Hájek na Robinsonu R-44.

Uspořádali jsme 2. Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání

Na letišti Podhořany proběhlo ve dnech 19-20. srpna 2016 2. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání Soutěžilo 17 posádek ze 7-mi zemí se 13-ti vrtulníky v disciplínách: Navigace, Přesnost visení, Vedení fenderu, Slalom a doplňkové disciplíně Freestyle - otevírání piva. Na konci mistrovství předvedl Maxim Sotnikov freestyle disciplínu.

Podrobné výsledky naleznete na webu: http://helisport.cz/vysledky-2mistrovstvi-cr-ve-vrtulnikovem-letani

2. Běloruské závody vrtulníků, letiště Borovaya, Minsk 2016

MÁME ZLATO Z BĚLORUSKA!

Po zrušení závodu vrtulníků v Anglii jsme se rozhodli reprezentovat naši republiku v Bělorusku. Vyřídili jsme si nutné vízum a vyjeli směr letiště Borovaya na kraji hlavního města Minsk natěšení na 2. Běloruské závody vrtulníků.
Odjeli jsme v sestavě Eduard Malina - Jakub Horáček a Jaroslav Holub - Jiří Musil.

2. Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání

Společně s Východočeským aeroklubem Pardubice na letišti v Podhořanech pořádáme již 2. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání. Soutěž vrtulníků u nás proběhne ve dnech 18-21. srpna 2016, pod záštitou Aeroklubu České republiky a podle mezinárodních pravidel FAI (Fédération Aéronautique Internationale).

Piloti vrtulníků poměří ve čtyřech disciplínách svoje dovednosti v boji s časem v soutěži simulující záchranu lidského života pomocí vrtulníku. Všechny disciplíny soutěže jsou odvozeny od činností služby pátrání a záchrany SAR a letecké záchranné služby LZS. Máme oznámený zájem účasti pilotů z Německa, Ruska, Polska, Velké Británie a Běloruska.

Soutěžit se bude v disciplínách:

  • Navigace
  • Přesnost visení
  • Vedení fenderu
  • Slalom
  • Freestyle

Více informací naleznete na webu www.helisport.cz

FAI World Air Games Dubai 2015

Světové letecké hry v Dubaji aneb jak Eda a Kuba s vrtulníkem na zkušenou letěli.

JSME VE SVĚTOVÉ TOP10 ! :)

Devět z deseti čechů se nás ptá, kde jsme na to vzali. Pokud jste ten jeden z deseti, přeskočte tento odstavec. Jídlo, ubytování, půjčení vrtulníku, dopravu, tréninky zaplatil pořadatel tedy Dubajský princ.

Již při příjezdu nastaly mírné komplikace. Očekávaný shuttle bus do hotelu na nás na letišti nečekal. A tak jsme jako nezkušení turisti, s uvolněnými svěrači z nastalé situace, nastoupili do nejdražšího taxíku v Dubaji. Byl to Lexus.

Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání 2015

Jako historicky první české posádky jsme se zúčastnili 15. Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání.

Ve dnech 12. - 17. srpna 2015 na polském sportovním letišti Przylep u Zelené Hory proběhlo 15. Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání. Mistrovství se zúčastnilo 46 posádek z 12 zemí. Soutěžilo se v kategorii senior, junior a ženy. Létalo se s celkem šesti různými typy vrtulníků. My jsme přiletěli s Robinsonem R-44 Raven I s imatrikulační značkou OK-STE a posádkou Eduard Malina - Jakub Horáček a Miloš Vomela - Oldřich Zumr a s Robinsonem R-44 Raven II s imatrikulační značkou OK-RAN s posádkou Jaroslav Holub - Vladimír Chejnovský a Marek Vašťák - Jan Hájek.

Jak to všechno začalo? Helisport? Cože?

Eda Malina: V březnu 2014 ke mne přijel můj kamarád Honza Tvrdík (web: www.jan-tvrdik.cz) a říkal, že by se chtěl zúčastnit Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate v Jihoafrické republice. Udělali jsme web, díky němu sehnali sponzory a Honza odletěl na MS. Zde zalétnul v první disciplíně skvělé druhé místo, ve druhé disciplíně desáté, další disciplíny se bohužel kvůli špatnému počasí zrušily. Celkově se Honza umístil na 4. místě.

Malina-Vencl jsou mistři České republiky

První mistrovství České republiky vyhrála polská posádka bratři Martin a Michal Szamborski!

Není divu, prakticky nám přiletěli ukázat jak se to dělá. V pátek v předvečer soutěže jsme chtěli roztrhat pilotní průkazy poté, co nám ukázali jak se to má a nemá dělat.

Na druhém místě se již umístila česká posádka Eduard Malina a Martin Vencl. V celkovém pořadí první česká posádka, stali se tedy mistry republiky ve vrtulníkovém létání.

Krásná dívčí posádka z Polska obsadila třetí místo v celkovém pořadí - slečny Marysia Muś a Magda Woch.

Stránky

Naši přátelé

Kontakt

Vrtulníkům rozumíme.

Email: monika@helisport.cz

Sledujte nás na:

Naši přátelé

Blue Sky Aviation

Lion Helicopters

Z fotogalerie

Back to Top