Články

1. Mezinárodní mistrovství Číny ve vrtulníkovém létání

Aero Sports Federation of China

nás pozvala na 1. Mezinárodní mistrovství Číny ve vrtulníkovém létání, které se konalo 18. - 24. října 2018. Pořadatelem byla společnost Five Ring General Aviation, spolupořadatelem byla vláda a Armáda Čínské lidové republiky.

Na mistrovství nakonec z 16ti ohlášených dorazilo 13 posádek: čtyři čínské (z toho jedna z Hong Kongu), dvě ruské, dvě německé a po jedné z Rakouska, Polska, Švýcarska, Norska a z České Republiky nás reprezentovala posádka Eduard Malina - Monika Fidrová a rozhodčí Roman Svoboda.

HWC Spitzerberg a první česká copilotka vrtulníkového sportu

Ve dnech 8. - 10. září 2017 se na rakouském letišti Spitzerberg konal 6. díl Světového poháru Helicopter World Cup 2017.

Na letišti se sešlo 7 soutěžících vrtulníků, 14 posádek z Rakouska, Ruska, Německa, Česka a nová dámská posádka dorazila z Norska.
Česká Republika soutěžila se dvěma vrtulníky, posádka Malina - Fidrová na vrtulníku G2 Cabri a Vašťák - Hájek na Robinsonu R-44.

Uspořádali jsme 2. Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání

Na letišti Podhořany proběhlo ve dnech 19-20. srpna 2016 2. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání Soutěžilo 17 posádek ze 7-mi zemí se 13-ti vrtulníky v disciplínách: Navigace, Přesnost visení, Vedení fenderu, Slalom a doplňkové disciplíně Freestyle - otevírání piva. Na konci mistrovství předvedl Maxim Sotnikov freestyle disciplínu.

Podrobné výsledky naleznete na webu: http://helisport.cz/vysledky-2mistrovstvi-cr-ve-vrtulnikovem-letani

2. Běloruské závody vrtulníků, letiště Borovaya, Minsk 2016

MÁME ZLATO Z BĚLORUSKA!

Po zrušení závodu vrtulníků v Anglii jsme se rozhodli reprezentovat naši republiku v Bělorusku. Vyřídili jsme si nutné vízum a vyjeli směr letiště Borovaya na kraji hlavního města Minsk natěšení na 2. Běloruské závody vrtulníků.
Odjeli jsme v sestavě Eduard Malina - Jakub Horáček a Jaroslav Holub - Jiří Musil.

2. Mistrovství ČR ve vrtulníkovém létání

Společně s Východočeským aeroklubem Pardubice na letišti v Podhořanech pořádáme již 2. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání. Soutěž vrtulníků u nás proběhne ve dnech 18-21. srpna 2016, pod záštitou Aeroklubu České republiky a podle mezinárodních pravidel FAI (Fédération Aéronautique Internationale).

Piloti vrtulníků poměří ve čtyřech disciplínách svoje dovednosti v boji s časem v soutěži simulující záchranu lidského života pomocí vrtulníku. Všechny disciplíny soutěže jsou odvozeny od činností služby pátrání a záchrany SAR a letecké záchranné služby LZS. Máme oznámený zájem účasti pilotů z Německa, Ruska, Polska, Velké Británie a Běloruska.

Soutěžit se bude v disciplínách:

  • Navigace
  • Přesnost visení
  • Vedení fenderu
  • Slalom
  • Freestyle

Více informací naleznete na webu www.helisport.cz

FAI World Air Games Dubai 2015

Světové letecké hry v Dubaji aneb jak Eda a Kuba s vrtulníkem na zkušenou letěli.

JSME VE SVĚTOVÉ TOP10 ! :)

Devět z deseti čechů se nás ptá, kde jsme na to vzali. Pokud jste ten jeden z deseti, přeskočte tento odstavec. Jídlo, ubytování, půjčení vrtulníku, dopravu, tréninky zaplatil pořadatel tedy Dubajský princ.

Již při příjezdu nastaly mírné komplikace. Očekávaný shuttle bus do hotelu na nás na letišti nečekal. A tak jsme jako nezkušení turisti, s uvolněnými svěrači z nastalé situace, nastoupili do nejdražšího taxíku v Dubaji. Byl to Lexus.

Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání 2015

Jako historicky první české posádky jsme se zúčastnili 15. Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání.

Ve dnech 12. - 17. srpna 2015 na polském sportovním letišti Przylep u Zelené Hory proběhlo 15. Mistrovství světa ve vrtulníkovém létání. Mistrovství se zúčastnilo 46 posádek z 12 zemí. Soutěžilo se v kategorii senior, junior a ženy. Létalo se s celkem šesti různými typy vrtulníků. My jsme přiletěli s Robinsonem R-44 Raven I s imatrikulační značkou OK-STE a posádkou Eduard Malina - Jakub Horáček a Miloš Vomela - Oldřich Zumr a s Robinsonem R-44 Raven II s imatrikulační značkou OK-RAN s posádkou Jaroslav Holub - Vladimír Chejnovský a Marek Vašťák - Jan Hájek.

Jak to všechno začalo? Helisport? Cože?

Eda Malina: V březnu 2014 ke mne přijel můj kamarád Honza Tvrdík (web: www.jan-tvrdik.cz) a říkal, že by se chtěl zúčastnit Mistrovství světa v letecké akrobacii kategorie Intermediate v Jihoafrické republice. Udělali jsme web, díky němu sehnali sponzory a Honza odletěl na MS. Zde zalétnul v první disciplíně skvělé druhé místo, ve druhé disciplíně desáté, další disciplíny se bohužel kvůli špatnému počasí zrušily. Celkově se Honza umístil na 4. místě.

Nejmladší pilot o prvním mistrovství vrtulníků

Jarda Holub: Začalo to jednoho nudného dne ve škole. Měli jsme předmět ekonomiku, která mě moc nebavila. Tak jsem brouzdal přes mobil na facebooku, když jsem najednou našel odkaz na helisport.cz, kde jsem se dočetl, že se bude pořádat 1. Mistrovství České republiky ve vrtulníkovém létání. Vedle mě seděl můj dobrý kamarád a spolužák, Lukáš který taky létal vrtulníky a říkal jsem mu, že jestli se přihlásíme, ale jeho odpověď byla: "Co my dva tam budeme dělat, roznášet kávu ?" a já mu na to řekl že ne, že budeme soutěžit a v tu chvílí se ozval hlasitý smích.

Stránky

Naši přátelé

Kontakt

Vrtulníkům rozumíme.

Email: monika@helisport.cz

Sledujte nás na:

Naši přátelé

Blue Sky Aviation

Lion Helicopters

Z fotogalerie

Back to Top